Szkoła Bliska Pracy | SEB-TEAM
Szkoła Bliska Pracy

Szkoła Bliska Pracy

W dniu 09.11.2022 r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyła się konferencja wznawiająca i promująca projekt „Szkoła bliska pracy”, którego organizatorami są LACROIX Electronics, firma szkoleniowa SEB-TEAM Edyta Jaworska oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Pierwsza edycja projektu odbyła się już w 2016 roku. Podczas konferencji przedstawione zostały założenia projektu, podsumowano poprzednie edycje i […]

W dniu 09.11.2022 r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyła się konferencja wznawiająca i promująca projekt „Szkoła bliska pracy”, którego organizatorami są LACROIX Electronics, firma szkoleniowa SEB-TEAM Edyta Jaworska oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Pierwsza edycja projektu odbyła się już w 2016 roku. Podczas konferencji przedstawione zostały założenia projektu, podsumowano poprzednie edycje i nakreślono plany na przyszłość pod kątem dalszego rozwoju projektu.

Konferencja była zarazem inauguracją VI edycji projektu. Podpisane zostało porozumienie partnerskie o współpracy w ramach programu Szkoła Bliska Pracy na trzy kolejne lata. Podpisy na dokumencie złożyli przedstawiciele firmy LACROIX Electronics, Seb -Team oraz jednostek samorządowych powiatu kwidzyńskiego. Na konferencji nie zabrakło również specjalnych gości, takich jak przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie oraz Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Projekt Szkoła Bliska Pracy kierowany jest do lokalnej młodzieży powiatu kwidzyńskiego, pokazując im możliwości budowania swojej przyszłości w zawodach technicznych. W ramach VI edycji projektu młodzież szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego weźmie udział w warsztatach elektronicznych na terenie firmy LACROIX oraz warsztatach z robotyki na terenie swojej szkoły. Pierwsze warsztaty odbędą się już w połowie listopada. Wszystkie warsztaty prowadzone będą prze z pracowników Lacroix Electronics lub uczniów klasy patronackiej w CKZiU. Przedsmakiem udziału w projekcie były zorganizowane przez firmę Seb-Team Edyta Jaworska warsztaty z robotyki dla uczniów, które odbyły się podczas konferencji.

„Projekt Szkoła Bliska Pracy kierujemy do naszej lokalnej młodzieży z powiatu kwidzyńskiego, pokazując im możliwości budowania swojej przyszłości w zawodach technicznych. W tym celu współpracujemy szeroko z jednostkami samorządu terytorialnego, dyrektorami szkół z naszego powiatu, promując i rozwijając przyszłe kadry naszego regionu. Z punktu widzenia LACROIX działania te wpisują się w długoterminową politykę firmy, opartą na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, którą realizujemy lokalnie u nas w Kwidzynie” – podkreśla Joanna Gil, Dyrektor ds. personalnych LACROIX Electronics w Kwidzynie.

Uczniowie z poszczególnych gmin mają szansę zdobycia atrakcyjnych nagród w konkursie prowadzonym w ramach drugiego etapu projektu. Fundatorem nagród jest LACROIX Electronics. W poprzednich edycjach były to m.in.: wycieczka do Francji, laptopy, drony, smartfony, bony na zakup sprzętu elektronicznego.

+48 607 057 017